Technika diamentowa – czym jest?

Co to jest piłowanie diamentowe i czym jest technika diamentowa? To urządzenie ma silnik hydrauliczny napędzający główne koło, które ciągnie drut diamentowy równomiernie wzdłuż ścieżki cięcia. Diamentowe koraliki przecinają materiał, wykorzystując siłę tarcia. Technika diamentowa może być stosowana do cięcia dowolnego materiału, od zbrojonego betonu po tytan. Nasi operatorzy zostali przeszkoleni w zakresie reorganizacji zmian ciśnienia hydraulicznego w jednostkach napędowych, aby dokonać niezbędnych regulacji, niezależnie od tego, czy chodzi o spadek (drut nie tnie), czy wzrost (drut jest popychany do granic swoich możliwości).

Kiedy stosować piłowanie drutu?
W obliczu problemu usunięcia wielu części z silnie zbrojonego betonu w obszarach o ograniczonym dostępie, takich jak pomosty mostowe lub usunięcie kolumn i belek, na ratunek przychodzi piłowanie diamentowe. Tutaj potrzebna jest prędkość i głębokość cięcia. Do przecinania silnie zbrojonego betonu wykorzystuje sprzęt hydrauliczny lub wysokocyklowy. Może przecinać najgrubszy przekrój dowolnego materiału budowlanego. Nasi eksperci od technika diamentowej używają prędkości cięcia 2sqm na godzinę, a nawet przecinają średnicę 2500 mm, uzyskując czystą, gładką powierzchnię cięcia bez powodowania uszkodzeń.

Co jest w tym specjalnego? Dzięki zastosowaniu tego czym jest technika diamentowa można ciąć dowolny materiał, taki jak beton, stal, betonowa ściana oporowa. Najczęściej stosuje się go tam, gdzie nie można używać pił do betonu. Wykorzystuje szereg kół pasowych, aby przeciągnąć drut przez przecinany materiał. Stosowano go do cięcia betonowych filarów, kolumn, murów, fundamentów, mocno zbrojonego zbrojenia, belek. Wytwarza niski poziom hałasu i emisji. Dlatego nadaje się do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych.