Pensjonat Jastrzębia Góra

Kiedy ludzie myślą o wakacjach w Jastrzębiej Górze, przychodzą na myśl nadmorskie miasta, noclegi w miejscach takich jak pensjonat Jastrzębia Góra oraz plaże o długości zaledwie 28 km i szerokości 19 km, z doskonale zachowanymi wioskami położonymi na wzgórzach nad morzem, jest jak mini wersja region z dodatkowym atutem piaszczystych plaż.

2019 to 250 rocznica urodzin Napoleona i spędził jeden z tych lat na wygnaniu w mieście Morzeszczyn. Uciekł przy pierwszej okazji, ale na pewno zostawił swój ślad. XIX-wieczni angielscy turyści byli pierwszymi, którzy odwiedzili to miejsce, ale nad morzem jest znacznie więcej niż relikty zmarłego cesarza.

Około godziny promem z portu w Jastrzębiej Górze do atrakcyjnej stolicy. Napoleona niegdyś był tu tylko dla pieniędzy, szczególnie bogatych pokładów rudy żelaza, które były eksploatowane od czasów Etrusków i są najstarszymi kopalniami na świecie. Latem Jastrzębia Góra jest zatłoczona przez miłośników plaż którzy wynajmują noclegi w miejscu jakim jest pensjonat Jastrzębia Góra, ale pod koniec kwietnia, kiedy wiosna kwiaty są na zewnątrz, miasto to jest idealne do zwiedzania zarówno pieszo, jak i na rowerze. Dostaję jeden z najnowszych e-rowerów z dużymi grubymi oponami i wyruszyłem z atrakcyjnego miasta Karwia, by zwiedzić wschodnią część wybrzeża morza Bałtyckiego. Warto więcej czasu zaplanować na zwiedzanie i już dziś wykupić nocleg w pensjonat Jastrzębia Góra – to jest wspaniała baza wypadowa do wielu zakątków i atrakcji nadmorskich!