Pensjonat Jastrzębia Góra

Kiedy ludzie myślą o Jastrzębiej Górze, przychodzą na myśl miasta i plaże o długości zaledwie 28 km i szerokości 19 km, z doskonale zachowanymi wioskami położonymi na wzgórzach nad morzem, jest jak mini wersja region z dodatkowym atutem piaszczystych plaż.

2019 to 250 rocznica urodzin Napoleona i spędził jeden z tych lat na wygnaniu w mieście Morzeszczyn. Uciekł przy pierwszej okazji, ale na pewno zostawił swój ślad.

XIX-wieczni angielscy turyści byli pierwszymi, którzy odwiedzili to miejsce, ale nad morzem jest znacznie więcej niż relikty zmarłego cesarza. Około godziny promem z portu w Jastrzębiej Górze do atrakcyjnej stolicy. Napoleona niegdyś był tu tylko dla pieniędzy, szczególnie bogatych pokładów rudy żelaza, które były eksploatowane od czasów Etrusków i są najstarszymi kopalniami na świecie. Latem Jastrzębia Góra jest zatłoczona przez miłośników plaż, ale pod koniec kwietnia, kiedy wiosna kwiaty są na zewnątrz, Jastrzębia Góra jest idealna do zwiedzania zarówno pieszo, jak i na rowerze. Dostaję jeden z najnowszych e-rowerów z dużymi grubymi oponami i wyruszyłem z atrakcyjnego miasta Karwia, by zwiedzić wschodnią część wybrzeża morza Bałtyckiego. Warto więcej czasu zaplanować na zwiedzanie i już dziś wykupić nocleg w pensjonat Jastrzębia Góra – to jest wspaniała baza wypadowa do wielu zakątków i atrakcji nadmorskich!