Eko chusteczki i pampersy hipoalergiczne

Składniki takie jak parabeny, siarczany, ftalany, substancje zapachowe, barwniki, chlor i alkohol mogą powodować podrażnienia i powodować wysypkę gdy nosisz pampersy hipoalergiczne.

Alergie na pampersy hipoalergiczne:

U Twojego dziecka może wystąpić podrażnienie spowodowane nadwrażliwością lub alergią. Alergie na niektóre składniki chusteczek dla dzieci lub wrażliwość na niektóre spożyte pokarmy mogą pogorszyć i tak już wrażliwą skórę, powodując nasilenie objawów wysypki.

Wilgoć:

Długotrwałe narażenie na wilgoć gdy nosisz pampersy hipoalergiczne może również powodować wysypkę. Jest to bardzo częste, ponieważ skóra dziecka codziennie ma kontakt z moczem i kałem, narażając pupę na ryzyko, jeśli pielucha nie zostanie zmieniona w odpowiednim czasie.

Tekstura:

Być może nie chodzi o zawartość chusteczek nawilżanych i pampersów hipoalergicznych , ale o samą konsystencję chusteczki. Niektóre chusteczki są wykonane z bardziej szorstkich materiałów i włóknin o grubszej jakości. Wielokrotne wycieranie dziecka ostrymi chusteczkami może sprawić, że skóra będzie szorstka i delikatna. Ten sam problem występuje zawsze, gdy dziecko ma kontakt z szorstkimi ubraniami i pieluchami.