Awaryjne otwieranie samochodowych drzwi

Zamykanie kluczy w samochodzie to jeden z tych kościstych ruchów, które w pewnym momencie wszyscy musimy wykonać. Bez względu na to, jak mądry lub ostrożny jesteś, błędy się zdarzają. Wiedza o tym, jak wrócić do samochodu bez wezwania ślusarza, jest okazją, aby naprawić swój nieostrożny błąd. W zależności od rodzaju zamków drzwi posiadanych przez samochód oraz od narzędzi i materiałów, które masz do dyspozycji, istnieje kilka metod na awaryjne otwieranie samochodowych drzwi i powrót do pojazdu. Poniżej podkreślamy trzy z tych metod.

Metoda sznurkowa działa jako awaryjne otwieranie tylko w samochodach, które mają zamki drzwi w stylu post-style. Co więcej, działa tylko w przypadku zamków drzwi słupkowych, które mają małe pokrętło u góry, co pozwoli węzłowi je chwycić. Jeśli to twój samochód i masz sznurek, masz szczęście. Najbardziej skuteczna w nowszych samochodach, które mają automatyczne zamki drzwi lub przyciski wzdłuż podłokietnika drzwi, metoda klina i pręta również najprawdopodobniej uszkodzi drzwi, jeśli zostanie wykonana w niewłaściwy sposób.

Zachowaj ostrożność podczas awaryjnego otwierania drzwi, aby nie wywierać zbyt dużego nacisku na okno, powodując jego pęknięcie. Metoda wieszaka jako awaryjne otwieranie drzwi musi być wykonywana ostrożnie. Odblokuj samochód na metodę wieszakową. Korzystanie z wieszaka jest jednym z najbardziej klasycznych sposobów na wsiadanie do samochodu. Jest szczególnie skuteczny w przypadku starszych samochodów przy użyciu metody opisanej tutaj, ale może być również używany jako pręt do metody klina i pręta opisanej powyżej.