Wykładanie kafelek Gdynia

Przekształcenie starej kabiny prysznicowej z włókna szklanego lub plastiku w kabinę prysznicową w prysznic z kafelkami jest łatwiejsze niż myślisz. Sztuką jest usunięcie paneli ściennych, utrzymując brodzik na miejscu. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, a nie ma połączenia odpływowego ani trudnej pracy przy ustawianiu nowej patelni. Jeśli masz obudowę wanny / prysznica, utrzymanie wanny na miejscu pozwoli zaoszczędzić jeszcze więcej czasu i pieniędzy podczas czynności jaką jest wykładanie kafelek Gdynia.

Instrukcje:
Rozebrać ściany do zera. Usuń wszystko oprócz brodzika lub wanny, w tym kran i głowicę prysznicową, panele ścienne i wszelkie elementy. Wielu musi wyciąć płytę gipsowo-kartonową w odległości 1 1/2 do 2 cali od krawędzi panelu, aby odsłonić kołnierz przybijający paneli ściennych. Inne panele są po prostu przyklejone do płyty gipsowo-kartonowej i można je oderwać za pomocą płaskownika lub odciągnąć wraz z płytą gipsowo-kartonową.

Zainstaluj płytę podkładową cementu by wykładanie kafelek Gdynia mogło przejść sprawnie. Przełóż kołki barierą przeciwwilgociową z 4- lub 6-milimetrowej folii z tworzywa sztucznego, a następnie zainstaluj cementową płytę podkładową. Przykręć płytę do ścian za pomocą wkrętów do cementu, a następnie zaszlifuj i zaklej spoiny cienką zaprawą i taśmą do spoin do płyt cementowych, używając pacy lub noża do suchej zabudowy, aby rozprowadzić i wygładzić zaprawę. Należy również zabrudzić i zakleić połączenia, w których płyta cementowa styka się z otaczającą płytą kartonowo-gipsową. Płyta nośna powinna przylegać do płyty gipsowo-kartonowej.

Zaznacz linię dla dolnego rzędu.
Za pomocą poziomu zaznacz ołówkiem położenie pierwszego rzędu płytek (dolny rząd). Pamiętaj, aby pozostawić szczelinę 1/4 cala między brodzikiem a dolną krawędzią płytki. Wypełnisz tę lukę później szczeliną.

Wyłóż pierwszy rząd kafelków Gdynia.
Wymieszaj niewielką ilość cienkiej zaprawy, zgodnie z zaleceniami, mieszając tyle, ile potrzeba do pierwszego rzędu płytek na obwodzie brodzika. Za pomocą pacy zębatej nałóż równomierną warstwę zaprawy na ścianę poniżej zaznaczonych linii. Mocno wciśnij w pierwszym rzędzie płytek. Płytka powinna przykleić się bez żadnej innej pomocy. Niech wykładanie kafelek Gdynia zostanie ustawione na co najmniej pół dnia, ponieważ wszystkie inne wiersze zależą od tego wiersza. Kontynuuj wykładanie kafelek Gdynia w górę. Zamontuj pozostałe rzędy płytek, zachowując równe odstępy ze wszystkich czterech stron za pomocą przekładek do płytek (niedrogie plastikowe „krzyże” dostępne wszędzie tam, gdzie sprzedawana jest płytka). Kontynuuj do góry kafelkowego obszaru lub do sufitu, stosownie do potrzeb. Jeśli zatrzymujesz się poniżej sufitu, użyj specjalnych kafelek dla górnego rzędu, aby utworzyć gotową krawędź. Pozostaw zestaw płytek na 48 godzin.

Spoinuj kafelki.
Wymieszaj partię lub zaprawę zgodnie z zaleceniami producenta. (Pamiętaj, aby wybrać rodzaj zaprawy o kolorze pasującym do płytki.) Użyj gumowej pacy, aby wcisnąć zaprawę w otwarte połączenia między płytkami. Wykonaj drugie przejście z pływakiem, przesuwając się po skosie po płytce, aby usunąć nadmiar zaprawy. Wytrzyj ponownie płytki za pomocą gąbki do fug zanurzonej w czystej wodzie i dobrze wykręconej (powinna być tylko wilgotna), aby oczyścić powierzchnie płytek i jeszcze bardziej wygładzić spoiny. Przecierać po przekątnej, aby zapobiec wyciągnięciu zaprawy ze stawów. Niech zaprawa wyleczy się zgodnie z zaleceniami.

Usuń zamglenie zaprawy.
Wypoleruj płytkę czystą szmatką, aby usunąć białawą mgiełkę pozostawioną przez zaprawę. Możesz również użyć środka do usuwania zamglenia zaprawy, aby przyspieszyć pracę i usunąć uporczywe zaprawy lub plamy.