Noszenie broszki bursztyn ma same zalety!

Czy jaśniejsze broszki bursztyn są mocniejsze niż ciemniejsze kolory? Bursztyn w jasnym kolorze ma niewiele więcej bursztynu – naturalnego środka przeciwbólowego, ale tak naprawdę nie robi to dużej różnicy. Wielu twierdzi, że nieoszlifowany bursztyn bałtycki działa lepiej w uwalnianiu kwasu bursztynowego, ponieważ jest mniej przetworzony, ale cieszymy się, że otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii również dla biżuterii z bursztynu szlifowanego.

Naszyjnik, broszki bursztyn czy bransoletka? Naszyjnik jest najskuteczniejszy dla ząbkującego dziecka, ponieważ noszenie bursztynu najbliżej miejsca bólu lub stanu zapalnego zapewnia największą ulgę w bólu. Jednak bransoletki i broszki z bursztynem mogą być doskonałym wyborem do noszenia na kostce wewnątrz podkładu.

Czego się spodziewać, gdy dziecko ząbkuje? Ząbkowanie może powodować łagodny ból, ślinotok, suchość i podrażnienie skóry, biegunkę, gorączkę i zachowanie w ustach. Niektóre niemowlęta mają również nerwowość i zaburzenia snu. U wielu dzieci objawy te są przemijające i naprawdę nie wymagają specjalnego leczenia poprzez naszyjniki, broszki bursztyn. W innych jednak mogą być kłopotliwe zarówno dla niemowląt, jak i rodziców. Dlaczego ząbkowanie boli? Zęby Twojego dziecka zaczęły się rozwijać w macicy, kiedy w dziąsłach utworzyły się zawiązki zębowe. Gdy zęby się rozwijają, przebijają dziąsła, co może powodować podrażnienie, ból i obrzęk. Podczas gdy nacisk wydaje się łagodzić ból, ssanie powoduje napływ większej ilości krwi do opuchniętych obszarów, co czyni je szczególnie wrażliwymi. Dlatego niektóre dzieci mogą tymczasowo odrzucić linkę z piersi lub butelki podczas ząbkowania i stosować broszki bursztyn – kwas bursztynowy łagodzi ból – i jest to udowodnione naukowo.