Nawigacja Android w samochodzie

Ważną zmianą technologiczną w Polsce jest to, że większość ludzi posiada smartfon i plan transmisji danych. Wszystkie nowoczesne smartfony mają wbudowaną aplikację do obsługi map i nawigacji. Możesz zainstalować inne aplikacje na android, aby ulepszyć funkcje map i nawigacji.

Kiedy kupujesz nowy samochód, w pewnym momencie musisz zdecydować, czy chcesz zapłacić za wbudowaną nawigację jako opcję. Mapa smartfona nie wszędzie działa i nawigacja android nie jest możliwa. Aby jednak korzystać z aplikacji map na smartfonie, musisz znajdować się w obszarze zasięgu usługi danych. Jeśli jeździsz tylko w głównych obszarach metropolitalnych, prawie zawsze będziesz mieć obsługę na drodze. To samo dotyczy sytuacji, gdy będziesz na głównych autostradach na wschód od Warszawy oraz w gęsto zaludnionych zachodnich częściach kraju, takich jak Szczecin. Jeśli jednak podróżujesz na obszarach bardzo oddalonych od dużych miast, zauważysz, że tracisz usługi na wielu obszarach (nawet na autostradach międzystanowych). Po utracie bezprzewodowej usługi danych aplikacja do map nie będzie już mogła wyświetlać mapy ani prowadzić użytkownika nawigacją z Androidem.

Ponieważ telefon nadal będzie odbierał satelity GPS, może on wyświetlać Twoją lokalizację przez krótki czas, jeśli pozostawisz mapę otwartą. Będzie działał, dopóki nie będzie musiał pobrać więcej informacji, aby narysować więcej mapy po opuszczeniu bieżącego widoku na ekranie.

Koszt opcji nawigacji:
Po dodaniu jako samodzielnej opcji wbudowana nawigacja kosztuje zwykle około 800 złotych polskich. W przypadku wielu modeli przed dodaniem nawigacji musisz najpierw mieć określony poziom wykończenia. Koszt potrzebnego poziomu wyposażenia może wynosić 1000 złotych polskich lub więcej i zwykle obejmuje aktualizację radia z ekranem dotykowym.
Czasami poziom wykończenia obejmuje nawigacja Android. Jeśli poziom wykończenia obejmuje nawigację, twoja decyzja jest naprawdę oparta na innych funkcjach zawartych w poziomie wykończenia. Dostajesz nawigację „za darmo”. W rzeczywistości jesteś zmuszony kupić go jako część pakietu. Koszt wbudowanej aplikacji, jaką jest nawigacja Android, jako opcji pojazdu wydaje się nieco niedorzeczny w porównaniu z samodzielnymi produktami GPS, które można kupić.