Korty w Warszawie, a turniej tenisa

Tenis to sport, który powstał w Anglii około XIX wieku i jest obecnie uprawiany w wielu krajach na całym świecie. Istnieją cztery główne turnieje znane jako „główne”, do których zalicza się Wimbledon, US Open, French Open i Turniej Australijski. Gra w tenisa rozgrywana na prostokątnym korcie Warszawa z siatką biegnącą przez środek. Celem jest uderzenie piłki nad siatką, tak aby piłka znalazła się na obrzeżach boiska w taki sposób, aby przeciwnik nie był w stanie odbić piłki. Zdobywasz punkt za każdym razem, gdy twój przeciwnik nie jest w stanie odbić piłki na boisku.

Mecz tenisowy może być rozegrany przez jednego gracza po każdej stronie – pojedynek – lub dwóch graczy po każdej stronie – mecz deblowy. Prostokątne korty w Warszawie mają linię bazową (z tyłu), strefy serwisowe (dwa pola tuż nad siatką, w których musi wylądować udany serwis) oraz dwie linie tramwajowe po obu stronach. Mecz pojedynczy będzie oznaczał skorzystanie z wewnętrznej bocznej linii tramwajowej, a mecz podwójny – skorzystanie z zewnętrznej linii jaką mają korty w Warszawie.

Korty w Warszawie umożliwiają grę na czterech głównych nawierzchniach, w tym na trawie, glinie, twardej nawierzchni i dywanie. Każdy turniej wybierze jeden rodzaj nawierzchni i pozostanie bez. Wszystko, czego wymaga sprzęt, to rakieta strunowa i piłka tenisowa.