Keratynowe zagęszczanie włosy – czy jest skuteczne?

Keratyna – białko, które pomaga wzmocnić włosy, aby zapobiec ich łamaniu, uszkodzeniom termicznym i puszeniu się – jest niezwykle ważne dla utrzymania silnych, zdrowych i gęstych włosów. Ale zabiegi keratynowe, zabiegi salonowe, które obiecują jedwabiście proste włosy, od dawna budzą poważne obawy zdrowotne. Aby uzyskać zestawienie wszystkiego, co musimy wiedzieć o zabiegach keratynowych, rozmawialiśmy z sławną fryzjerką i ambasadorem marki Rokoko.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o zabiegu jakim jest keratynowe zagęszczanie włosów i keratynowe prostowanie włosów. Keratyna jest białkiem strukturalnym występującym w naszych włosach, skórze i paznokciach. Często spotyka się go również w produktach do stylizacji, aby wzmocnić włosy – ale termin „leczenie keratyną” jest w rzeczywistości mylący. Zabiegi keratynowe są półtrwałym zabiegiem prostowania włosów, który wygładza i dodaje blasku puszącym się włosom. Można jednak za pomocą keratyny wykonać zagęszczanie włosy, czyli doczepić kosmki przy pomocy keratynowych krążków.
Zagęszczanie włosy wyglądają wówczas na dużo gęstsze i zdrowsze, niż przed wykonanym zabiegiem. Jednak działanie kuracji nie polega tylko na zastosowaniu keratyny. Aby włosy były gładsze i prostsze, roztwór zawierający pochodną formaldehydu lub (znacznie bezpieczniejszy) kwas glioksylowy jest przepracowywany przez włosy w celu zerwania wiązań i ponownego uszczelnienia ich w prostszej pozycji. Roztwór jest następnie suszony przez rozdmuchiwanie i uszczelniany płaskim żelazkiem, a wyniki mogą trwać od trzech do sześciu miesięcy. Mówi, że zabiegi zagęszczanie włosy i ich prostowanie sprawdzają się na większości rodzajów włosów i zaleca je każdemu, kto chce regularnie wycinać suszarki lub prostować włosy, zmniejszyć puszenie się włosów lub zwiększyć połysk.