Jak jeść sushi Bemowo?

Nie wiesz jak zjeść sushi Bemowo? Spójrz na nasz przewodnik, jak krok po kroku zjeść sushi w restauracji na Bemowie.

Krok 1: Użyj pałeczek do zjedzenia sushi. Dopuszczalne jest również używanie rąk, zwłaszcza gdy są to nigiri lub rolki. Kiedy zbierasz kawałek sushi ze wspólnego talerza, użyj tylnego końca pałeczek do zbierania jedzenia.

Krok 2: Gdy pałeczki nie są używane, połóż je na ceramicznym uchwycie pałeczki. Jeśli nie ma uchwytu, możesz złożyć prowizoryczny papier z owijarki z pałeczek.

Krok 3: Marynowany imbir jest spożywany między daniami jako środek do czyszczenia podniebienia i wspomagający trawienie. Nie mieszaj go z sosem sojowym ani nie jedz go z sushi Bemowo.

Krok 4: zanurzając kawałek sushi w sosie sojowym, krótko zanurz rybę stroną do dołu. Ryż jest już doprawiony octem, więc nie potrzebuje sosu sojowego. Ponadto ryż rozpadnie się, jeśli wchłonie jakikolwiek płyn. Jeśli sushi jest już podawane z sosem, takim jak sos unagi lub pikantny majonez, sos sojowy nie jest potrzebny.

Krok 5: Chociaż tradycyjnie nie ma potrzeby dodawania żadnego sosu wasabi lub sojowego, ponieważ szef kuchni zastosował już odpowiednią ilość do sushi Bemowo, w dzisiejszych czasach jest powszechną praktyką, że goście, zwłaszcza w Warszawie, dodają wasabi do swoich preferencji poprzez dodanie bezpośrednio do ryby lub mieszając wasabi z sosem sojowym.

Krok 6: Zjedz kawałek sushi w jednym kęsie. Może to być kęs, ale lepiej niż próbować ugryźć go na pół i rozpaść się na kawałki.