Z czego wykonane są sukienki ciążowe?

Przewodnik po tkaninach, które zapewniają chłód i wygodę podczas ciąży:
Bawełna – Bawełna jest włóknem naturalnym idealnym na sukienki ciążowe, co oznacza, że ​​dobrze oddycha, jest miękka, lekka i dobrze wchłania wilgoć. Bawełna to dobry wybór zarówno na suche upały, jak i na wilgoć. Jednak – bawełna świetnie wchłania pot, ale nie odprowadza dobrze wilgoci. Jeśli dużo się pocisz, twoje bawełniane ubranie będzie ciężkie i mokre w kontakcie ze skórą. Wilgoć na skórze przez dłuższy czas jest nieprzyjemna i może powodować wysypkę, drożdże i otarcia. Jeśli masz tendencję do robienia się bardzo gorących i spoconych, wybierz inną tkaninę, która lepiej odprowadza wilgoć. Lub weź ze sobą ubranie na zmianę, jeśli masz zamiar przebywać w upale przez dłuższy czas.

Poliester (techniczny) – Poliester to materiał syntetyczny i sukienki ciążowe nie będą wygodne i przewiewne. Jeśli znajdziesz go w zaawansowanej technicznie odzieży sportowej, jest to dobry wybór, ponieważ ten rodzaj poliestru jest wykonany z myślą o poceniu się. Poliester techniczny dobrze radzi sobie z odprowadzaniem wilgoci. Rodzaj poliestru, który można znaleźć w odzieży i koszulach, nie jest taki sam i nie jest dobrym wyborem, aby zachować chłód w ciepłe dni.

Rayon – Rayon to lekka mieszanka włókien naturalnych i syntetycznych. Jest dobra, ponieważ jest bardzo lekka i oddychająca, co pomaga zachować chłód. Minusem jest to, że sztuczny jedwab nie odprowadza dobrze wilgoci i takie sukienki ciążowe będą niewygodne.

Wełna merynosów – Prawdopodobnie nie pomyślałbyś, że wełna = fajna, ale wełna merynosów to świetny wybór na wysokie temperatury. Przepuszcza powietrze i dobrze odprowadza wilgoć (jeśli działa na owce na pastwisku…). Wełna merynosów to nie to samo, co noszenie grubego, wełnianego swetra zimą – wełna merynosów jest dostępna w cienkich, lekkich fasonach na ciepłą pogodę i bardziej na sweterki niż na sukienki na ciążę.