Belfast planuje odrzucić 19-piętrową ofertę budowy przez dewelopera bloku mieszkań

Blok mieszkalny, który został zarezerwowany dla obszaru portowego, jest w stanie powstać gdy komitet planowania rady spotka się w przyszłym tygodniu z deweloperem i omówi pozostałe szczególy.

Plany na program obejmowały przebudowę obecnie pustego Rotterdam Bar i Pat’s Bar, na odpowiednio Pilot Street i Princes Dock Street, które są na sprzedaż.

Planiści zgłaszali szereg problemów związanych z dwoma proponowanymi zmianami.

Wśród nich był brak informacji wykazujących „zadowalającą metodologię w identyfikacji i łagodzeniu niedopuszczalnego ryzyka związanego ze skażeniem terenu”.

Stwierdzili także, że brak jest informacji wskazujących na to, że „komfort istniejących i przyszłych mieszkańców nie ucierpiałby z powodu hałasu, nieprzyjemnych zapachów i działalności związanej z użytkowaniem niemieszkalnym”.

Po uzyskaniu pozwolenia budynek miałby 112 apartamentów, dwie restauracje na pierwszym piętrze, siłownię mieszkańców na drugim piętrze i ogród na dachu oraz miejsca parkingowe.

Dodatkowo projekt zakwaterowania dla studentów o 271 łóżkach w sercu Golden Mile w Belfaście również zostanie odrzucony. Członkowie komitetu planowania odwiedzili ten obszar w zeszłym tygodniu po odroczeniu wniosku w październiku.

Planiści stwierdzili, że rozwój może „negatywnie wpłynąć na charakter i wygląd” budynków, w tym na wymienione nieruchomości, i zalecił, aby odmówić zgody na program.