Waterman – pióra, długopisy i ołówki automatyczne

Tanie, cienkie długopisy Waterman zmuszają palce do zaciskania się wokół cienkiej beczki, powodując niepotrzebne obciążenie palców i nadgarstka. Dołączając uchwyt pióra lub używając pióra z grubszą beczką, pozwolisz palcom odpowiednio chwycić pióro marki Waterman, zmniejszając nacisk wywierany na pisanie. Na początku może się to wydawać niewygodne, ale po dostosowaniu się do grubszej beczki długopisu o odpowiedniej grubości szybko zauważysz znacznie zmniejszone obciążenie mięśni.

Pamiętaj, że im mniejsza litera, tym mniej ołówek musi podróżować, aby ją ukończyć. Zmniejszając rozmiar liter, możesz zwiększyć szybkość pisania. Jednak nauka tego jest dość czasochłonna i może mieć negatywny wpływ, jeśli piszesz za mało. Nie poleciłbym radykalnie zmniejszyć rozmiaru listu, ale zmniejszenie o 10-15% dla większości osób powinno zwiększyć szybkość pisania bez zmniejszania czytelności.

Zdecydowana większość ludzi nie ma trudności z pisaniem piórem Waterman w górę i w dół, tylko na boku. Wynika to z budowy naszych rąk; nasze palce mogą się tylko zginać w górę i w dół. To sprawia, że ​​ruchy w górę i w dół są łatwe, ale ruchy na boki są trudne. Aby obejść ten problem, spróbuj pisać wyższe, szczuplejsze litery. Zmniejsza to liczbę ruchów w poziomie i maskuje bałagan związany z ruchem z boku na bok.

Powinieneś także używać swojego ramienia do poruszania się na boki, a nie nadgarstka. Zamiast polegać wyłącznie na nadgarstku podczas pisania piórem od Watermana, pozwól przedramieniu poprowadzić rękę po papierze. Zmniejszy to obciążenie nadgarstka, umożliwiając wygodniejsze pisanie przez dłuższy czas.