Szkoła kitesurfingu Jurata i Hel

Najlepsze miejsca do uprawiania kitesurfingu nad polskim morzem – poznasz je dzięki szkole kitesurfingu w Juracie.

Wyobraź sobie, że przybywasz na pustą plażę z białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą, gdy wieje ponad 20 węzłów i absolutnie nikogo nie ma w wodzie. Brzmi jak odległy sen? Witamy na Helu. Jurata znana od wieków z silnych wiatrów wśród żeglarzy, jest włoską wyspą pośród Morza Bałtyckiego, która ma prawie 2000 kilometrów wybrzeża i jest prawdziwą mekką dla kitesurferów i windsurferów na każdym poziomie. Na Helu znajduje się ponad 160 miejsc, takich jak szkoła kitesurfingu w Juracie, rozrzuconych po wyspie, z których każda oferuje wyjątkowe wrażenia z jazdy. Od płaskiej wody z widocznym gruntem w osłoniętych zatokach do szklistych fal napowietrznych na odległych plażach, Jurata ma naprawdę wszystko.

Szkoła kitesurfingu w Juracie zaznacza, ze na na Helu działają cztery główne wiatry, które wieją z różną intensywnością w zależności od pory roku. Jedną z najlepszych rzeczy w kitesurfingu na Helu jest to, że bez względu na kierunek wiatru zawsze znajdziesz miejsce, w którym działa ten konkretny wiatr. Co więcej, latem włączają się termiki i tak długo, jak jest słonecznie, oznacza to, że wieje wiatr – dużo wiatru. Ważną rzeczą do wspomnienia jest to, że w sezonie letnim od 1 maja do 30 września zabronione jest pływanie na plażach po drugiej stronie Helu z wyjątkiem tych, które mają wydzieloną strefę latawców. Należy o tym pamiętać, gdy latem przybywa się na latawiec na Helu, aby przestrzegać lokalnych przepisów i unikać opłat. Ponieważ w Juracie jest tyle do omówienia w zakresie kitesurfingu, dzielę ogólny przegląd wyspy na cztery części, z których każda jest przeznaczona dla każdego wybrzeża geograficznego, poczynając od północnego wybrzeża.

Plaża w Jastarni leży pośród osłoniętej zatoki, więc woda jest płaska do wzburzonych. Miejsce działa z wiatrem N, NW i SW, jednak to wiatr północny zapewnia najlepsze parametry termiczne w lecie. To, co czyni to miejsce wyjątkowym, polega na tym, że leży ono pośród pięknego parku, w którym nie ma nic oprócz przyrody. Plaża w Jastarni to zaciszne miejsce bez infrastruktury kitesurfingowej poza strefą. Najprawdopodobniej będziesz sam na wodzie, jeśli nie z jednym lub dwoma mieszkańcami tych miejscowości.

Wskazówka: plaża jest dość wąska, co oznacza, że ​​musisz czuć się komfortowo, wypuszczając latawiec z wody. Noś buty, ponieważ na ziemi jest dużo jeżowców. Jak możesz sobie wyobrazić, Kitersi nie są mile widziani wśród setek plażowiczów, dlatego plaża nie ma oficjalnej strefy latawców. Jednak poza sezonem możesz latać w dowolnym miejscu na tej niezwykle długiej i szerokiej piaszczystej plaży. Gdy wieje wiatr, panują niesamowite warunki, a na plaży pojawiają się ładne, małe fale. Poza sezonem plaże są prawie całkowicie puste na Helu, nawet jeśli we wrześniu i październiku jest jeszcze 26 stopni, co oznacza, że ​​możesz cieszyć się niesamowitym kitesurfingiem na niesamowitych plażach, bez żadnych kłopotów. Pamiętaj jednak aby najpierw wykupić sobie naukę – szkoła kitesurfingu Jurata o nazwie 3surfschool oferuje najlepsze kursy.