Kancelaria kanoniczna Warszawa i sprawy rozwodowe

Papież Jan Paweł II w adhortacji apostolskiej Familiaris Consortio zakazał im przyjmowania Eucharystii w przypadku zawarcia nieważnego związku małżeńskiego. Wielu z nich i tak przyjmuje, wierząc, że ich drugie małżeństwo nie jest grzechem, ale błogosławieństwem. Kancelaria kanoniczna Warszawa tam nie uważa!

To małżeństwo cywilne narusza surową literę prawa, ale w grę wchodzi tu wolność sumienia. Prawo do zawarcia małżeństwa jest prawem naturalnym i prawo to należy rozważyć w kontekście wątpliwości co do ważności pierwszego małżeństwa. Nienawistny i agresywny mąż to prawdopodobnie człowiek z uszkodzoną psychiką, niezależnie od tego, czy potrafimy udowodnić jego zaburzenie osobowości, czy nie.

Cel unieważnienia ze względów religijnych – Kancelaria kanoniczna Warszawa wytłumaczy co to:
Unieważnienie ze względu na wyznanie, często nazywane stwierdzeniem nieważności, jest w istocie oświadczeniem, że z religijnego punktu widzenia małżeństwo w ogóle nigdy nie było ważne. Należy pamiętać, że unieważnienia wyznań są całkowicie odrębne od spraw cywilnych. Uzyskanie takiego nie zwalnia Cię z odpowiedzialności prawnej wobec współmałżonka ani nie pozwala Ci legalnie poślubić nowego partnera. Aby legalnie zakończyć związek, będziesz musiał przeprowadzić procedurę cywilną dotyczącą rozwodu lub unieważnienia małżeństwa a pomoże Ci w tym Kancelaria kanoniczna Warszawa. Jednakże nadal istnieje wiele powodów, dla których ludzie starają się uzyskać unieważnienie wyznania, do których należą:

Usunięcie wymagań religijnych, które kochasz lub opiekujesz się swoim współmałżonkiem. Kancelaria kanoniczna w mieście Warszawa Ci w tym pomoże!