Izolacja natryskowa pianką PUR i inne usługi dociepleń

Izolacja natryskowa pianką PUR i ta z płyt piankowych – świetna alternatywa dla bardzo powszechnej izolacji z maty szklanej, która jest w większości naszych domów. Izolacja pianką ma wyższą wartość R na cal grubości, jest odporny na wilgoć i łatwy w obróbce. Popularne płyty piankowe są wykonane z polistyrenu, poliizocyjanuranu i poliuretanu.

Radiant Barrier – odbija promieniowanie cieplne, zapobiegając przedostawaniu się z jednej strony bariery na drugą dzięki odblaskowej powierzchni o niskiej emisyjności. Bariera promieniowania może być jedno- lub dwustronna. Jednostronna bariera promieniująca może być przymocowana do materiałów izolacyjnych, takich jak poliizocyjanuran, sztywna pianka, izolacja natryskowa pianką PUR lub płyta o wiórach zorientowanych.

Wdmuchiwana izolacja natryskowa pianką PUR – szybko i łatwo wypełnia przestrzeń pomiędzy istniejącymi słupkami ściennymi a belkami stropowymi. Wdmuchiwany ican również uszczelnia małe szczeliny i przestrzenie, gdy się osiada, wypełniając te podstępne miejsca, do których w innym przypadku dostałoby się zimne powietrze.