Czym jest osuszanie murów iniekcja?

Problem, który może zaszkodzić zdrowiu i domowi: Problemy z wilgocią w istniejących piwnicach są bardzo częste, ale często nie są rozumiane ani właściwie leczone poprzez osuszanie murów iniekcja. W piwnicy, która jest rzadko używana i oddzielona od pomieszczeń mieszkalnych powyżej, może to nie stanowić wielkiego problemu. Jednak większość piwnic w Łodzi jest połączona z resztą domu za pomocą przewodów lub innych otworów. Ponadto piwnice są coraz częściej wykorzystywane jako wykończone przestrzenie mieszkalne i sypialne. W takich przypadkach problemy z wilgocią są nie tylko denerwujące i niewygodne, ale mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Pleśń i pleśń mogą rosnąć w wilgotnych dywanach i pod pokryciami ścian. Wykończenie piwnicy bez uprzedniego rozwiązania problemów z wilgocią może pogorszyć warunki zdrowotne i doprowadzić do znacznych szkód. Problemy z wodą w piwnicy są rozwiązywalne, ale zrobienie tego czym jest osuszanie murów iniekcja sporo kosztuje.


Zrozumienie problemu: Aby rozwiązać problemy z wilgocią w piwnicy, należy zrozumieć, skąd pochodzi woda i jakie mechanizmy pozwalają jej dostać się do piwnicy. Istnieją tylko trzy źródła wilgoci: Płynna woda z deszczu lub wód gruntowych. Wewnętrzne źródła wilgoci, takie jak nawilżacze, nieodwracalne suszarki do ubrań, łazienki i gotowanie, a także wilgoć w betonie po zakończeniu budowy. Wilgotne powietrze zewnętrzne, które dostaje się do piwnicy i skrapla się na chłodniejszych powierzchniach. Wilgoć jest przenoszona z zewnątrz budynku do wnętrza piwnicy za pomocą czterech mechanizmów: przepływ cieczy, ssanie kapilarne, dyfuzja pary, ruch powietrza lub poprzez zalanie. Czasami problemy są związane ze słabą konstrukcją z pękaniem, osadzaniem fundamentów. Jednak w wielu przypadkach domy i piwnice mogą mieć solidną konstrukcję, ale często nie są odpowiednio zbudowane, aby poradzić sobie z odprowadzaniem wody i niezbędne jest osuszanie murów iniekcja.

Powszechne jest brak nachylenia powierzchni ziemi od fundamentu lub brak dobrego systemu rynnowego i rynny spustowej. Relatywnie często występują również brakujące lub niedziałające podpowierzchniowe systemy odwadniające i osuszające mury poprzez iniekcję. Problemy te można rozwiązać i skorygować, jeżeli zastosuje się systematyczne podejście.