Agencja celna Gdynia

Faktura celna jest niezbędna, ponieważ bez niej paczka nie zostanie wyeksportowana przez żadnego kuriera – radzi Agencja celna Gdynia. Poniżej przedstawiamy wszystko, co musisz wiedzieć o wypełnianiu faktury celnej.

Zanim kurier odbierze od Ciebie paczkę, wszystkie dane podane na fakturze zostaną przesłane do zespołu pre-kurierskiego, który przesyła dane do kraju, do którego wysyłasz towary. Po zaakceptowaniu danych przez kraj docelowy kurier może załadować przesyłki na loty i rozpocząć ich eksport. Nazywa się to odprawą wstępną i jest niezbędną częścią procedury importowej. Gdy paczka zostanie załadowana do samolotu na lotnisku w mieście Gdynia (zakładając, że jest wysyłana drogą lotniczą), trafi do wybranego przez ciebie kraju docelowego. Po przybyciu do portu po drugiej stronie cały ładunek zostanie rozładowany i trafi do organu celnego w celu odprawy celnej. Twój kurier ma umowę z organem celnym, jaką jest agencja celna Gdynia w kraju, do którego wysyłasz. Oznacza to, że są zaufani do przestrzegania procedur celnych i muszą przestrzegać zasad i przepisów importowych. Istotne jest, aby ten rodzaj relacji istniał między kurierem a organem celnym, ponieważ przyspiesza to, co w innym przypadku byłoby długotrwałym procesem.

Przed rozpoczęciem procesu tworzenia faktury upewnij się, że masz dostęp do wszystkich powyższych wymagań dotyczących faktury celnej. Urzędnicy celni w agencji celnej w mieście Gdynia wykorzystują informacje podane na fakturze, aby ocenić, czy do odprawy wymagane są dodatkowe dokumenty importowe, na przykład jeśli twoje towary są ograniczone lub mają wysoką wartość. Korzystają również z tych informacji, aby zdecydować, czy twoje towary będą podlegały cłu przywozowemu i podatkowi, a jeśli tak, to ile będzie to cło i podatek.